Kabinové ovládání Bär SmartControl CabinControl

Ovládejte zdvihací plošinu z kabiny a zároveň mějte přehled o zadní části vozidla

Manévrování s nákladním vozem azdvihací plošinou typu Standard na rampě vyžaduje hodně cviku - nebo ovládání z kabiny Bär SmartControl CabinControl. Spolu se dvěma couvacími kamerami a monitorem v kabině můžete zdvihací plošinu dokonale umístit a ovládat - exkluzivně u společnosti Bär také pomocí orientačních čar na monitoru (patentováno).

Kabinové ovládání Bär SmartControl CabinControl šetří čas a nervy tím, že umožňuje ovládání zdvihací plošiny z kabiny s plnou viditelností - takže logistické procesy mohou probíhat bez přerušení a bez ohledu na počasí!

Pro rychlejší přiblížení k nakládacím místům

Kabinové ovládání Bär SmartControl CabinControl vám při použití se zdivací plošinou Bär typu Standard S4 nabízí...

...Standardní funkce QuickShift pro současné otevírání a spouštění plošiny ihned po zapnutí.

V návaznosti na QuickShift je možné automatické zastavení pro jízdu pod rampou.

Orientační čáry na monitoru usnadňují umístění plošiny na rampu.

Kabinové ovládání Bär SmartControl CabinControl se skládá z:

Bär SmartControl Plus s dokovací stanicí, dvěma couvacími kamerami v zadní části vozidla a rozděleným monitorem v kabině. Systém couvací kamery s monitorem není součástí dodávky systému kabinového ovládání.

Instruktážní video k Bär SmartControl CabinControl na YouTube

Pro ještě větší bezpečnost v provozu - Asistenční systém Bär VisionAssist ve spojení s Bär SmartControl CabinControl

Bezpečnost především! Stresující pracovní den se však často vyznačuje časovým tlakem a různými rozptýleními. Při vykládání vozidla u silnice může snadno dojít k nebezpečným situacím s hbitými jezdci na eBike nebo dětmi hrajícími si s míčem. Bär Cargolift má pro tyto případy řešení: asistenční systém VisionAssist kombinuje výhody couvacích kamer s umělou inteligencí s provozními funkcemi standardního vozíku Cargolift. Couvací kamery s umělou inteligencí a rozpoznáváním osob sledují předem definovaný poloměr pohybu plošiny. Pokud do tohoto okruhu vstoupí osoba během otevírání nebo zavírání plošiny, provozní příkaz se okamžitě automaticky zastaví.

Rozpoznaná nebezpečná situace je signalizována blikáním zábleskových světel - ať už pomocí CargoFlash na plošině, TipFlash »na špičce plošiny nebo pomocí volitelného blikajícího pásu NightGuide »na hraně plošiny. Alternativně lze integrovat další akustické nebo vizuální výstražné signály. Po automatickém zastavení a kontrole nebezpečné situace může řidič pokračovat v řízení vozidla.

Bär VisionAssist je k dispozici pro standardní Cargolift a VanLift s řídicím systémem eBC Controller PRO ». Předpokladem je instalace kamerového systému s umělou inteligencí a rozpoznáváním osob v zadní části vozidla. Detekce nebezpečí probíhá nezávisle na ovládacím povelu použitém při otevírání, zavírání a funkci quickshift (současné otevírání a spouštění). Systém VisionAssist lze proto používat s ovládací skříňkou Bär Control EVO » stejně jako s ovládací skříňkou, tlačítkovým panelem 3+1 nebo rádiovým dálkovým ovládáním Bär SmartControl ».

Kombinace kabinového ovladače Bär SmartControl a systému VisionAssist nabízí výhodu, že je již k dispozici obrazovka pro vizualizaci nebezpečí. Na veletrhu užitkových vozidel Solutrans ve francouzském Lyonu byla systému Bär VisionAssist v kombinaci s kabinovým ovládáním Bär SmartControl udělena cena za inovaci v kategorii Digital Award 2023.

Další informace o kabinovému ovládání Bär SmartControl CabinControl

Bär SmartControl Plus s dokovací stanicí

Pro zdvihací plošiny Bär Cargolift je to základem kabinového ovládání - rádiové dálkové ovládání Bär SmartControl Plus s dokovací stanicí.

Zjistěte více

Diagnostický software Bär CargoCheck

Nastavení pro Bär SmartControl - například parametrizace blízkého a pracovního dosahu - je možné provést v diagnostickém softwaru Bär CargoCheck.

Zjistěte více

Inteligentní řídicí jednotka eBC

Chytré ovládání. Přesně to je základem pro Bär SmartControl.

Zjistěte více