Bär Cargolift Ret/HydFalt 

Zdvihací plošina s dvakrát přeloženou deskou

Bär Cargolift HydFalt - vodorovně hydraulicky sklopná zajížděcí plošina, dvakrát hydraulicky přeložená

Na trhu již od roku 1994, přesto Bär Cargolift HydFalt prochází neustálými inovacemi. Plošiny HydFalt mohou hydraulicky nejen vyjíždět a zajíždět, ale lze je hydraulicky i rozkládat a skládat – i toto zvyšuje rychlost a komfort obsluhy při každodenním vícenásobném používání. Standardnem je eloxovaná provedení hliníková desky, které jí propůjčuje atraktivní vzhled. Od roku 2021 je ovládání HydFalt nepředstavitelně jednoduché: Nejprve bylo několik ovládacích funkcí spojeno do jednoho ovládacího příkazu s automatickou sekvencí funkcí EasyFold. Od roku 2022 lze u rádiového dálkové ovládání Bär SmartControl Plus rovněž využívat funkci EasyFold a umožňuje tak radiové ovládání plošiny HydFalt včetně skládání desky. Takže je možné zdvihací plošinu provozovat bezpečně i v noci.

Bär Cargolift RetFalt - flexibilní, jednoduchý a robustní

Kdo upřednostňuje manuální rozkládání desky, volí verzi RetFalt a rozkládá desku dvakrát za pomoci pružinové podpory ručně.


Všechna zařízení Ret/HydFalt Cargolift disponují dvakrát přeloženou deskou s automatickými koncovými spínači, které umožňují vyjíždění a zajíždění i ve tmě a nepříznivém počasí.

Tím se z výměnné nástavby BDF stává univerzální distribuční vozidlo

Všechna zajížděcí plošiny Ret/HydFalt – ať už s manuálním (R42) nebo hydraulickým (H42) rozkládáním – lze montovat na výměnné nástavby BDF. S dorazy nosného ramene a sklápěcím můstkem (obojí volitelně) lze volit mezi výměnnými nástavbami podle EN 284: valník / plachta, suchý náklad nebo chladící skříň o velikostech C 715 a C 745 (po modifikaci také velikosti C 782).

Tato skupina výrobků Ret/HydFalt zahrnuje následující zdvihací plošiny:

  • BC 1500 R42
  • BC 2000 R42
  • BC 1500 H42
  • BC 2000 H42

Vybavení pro Bär Cargolift Ret/HydFalt

S některými prvky výbavy jste se již seznámili - například pro upevnění na výměnné nástavby BDF a automatickou sekvenci funkcí EasyFold pro HydFalt. Zde najdete výčet dalšího možného vybavení, další informace na vás čekají v brožuře Výrobní program.

Standardní ovládací jednotka u plošiny HydFalt BC H42

Robustně konstruovaná a díky křížovým pákovým spínačům dokonale ovladatelná i v rukavicích - to je ovládací jednotka Bär Control EVO. Volitelně je k dispozici automatická sekvence funkcí EasyFold a tlačítko SwitchKey pro zapínání a vypínání pomocí levé ovládací páky. 

Instruktážní video Bär Cargolift HydFalt H42 s Bär Control EVO na YouTube

Zjistěte více

Standardní ovládací jednotka RetFalt Cargolift BC R42

Intuitivně použitelná, robustně konstruovaná a díky křížovým pákovým spínačům dokonale ovladatelná i v rukavicích - to je ovládací jednotka Bär Control EVO. Volitelně je k dispozici tlačítko SwitchKey pro zapínání a vypínání pomocí levé ovládací páky. 

Instruktážní video Bär Cargolift RetFalt R42 s ovládací jednotkou Bär Control EVO na YouTube

Zjistěte více

Rádiové dálkové ovládání pro nejvyšší požadavky - Bär SmartControl Plus

Vysunutí a zasunutí plošiny RetFalt Cargolift pomocí rádia? Pro rádiové dálkové ovládání Bär SmartControl Plus žádný problém! Toto dálkové ovládání však nabízí ještě více možností: Například automatickou ochranu proti neoprávněnému ovládání při opuštění vozidla: RadioKey zablokuje všechny ovládací prvky, jakmile ruční dálkový ovladač Plus opustí pracovní prostor. Nebo ovládání HydFaltu rádiem - včetně sklápění plošiny. K dispozici jako dálkové ovládání napájené bateriemi nebo jako verze s dokovací stanicí a dobíjecím akumulátorem.

Instruktážní video Bär Cargolift HydFalt H42 s Bär SmartControl Plus na YouTube

Další informace o bezdrátovém rádiovém ovládání

Dvakrát přeložená zajížděcí hliníková deska

Všechny plošiny skupiny výrobků Ret/HydFalt jsou vybaveny s dvakrát přeloženou hliníkovou plošinou. Zdvihací plošiny HydFalt (H42) jsou plně hydraulicky sklopné od výšky plošiny 1810 mm. Plošina HydFalt je standardně eloxovaná. V případě plošin RetFalt (R42) je ruční skládání uživatelsky přívětivé díky odlehčovací pružině. Deska plošiny RetFalt je standardně z přírodního hliníku.

Plošiny Ret/HydFalt jsou vybaveny buď hliníkovým přejížděcím můstkem nebo sklopným můstkem včetně zarážek opěrných ramen (viz výše). Volitelně může být deska v protihlukoví povrchové úpravě SilentGrip.

Pro bezpečnou přepravu vašich kontejnerových vozíků - Zarážky pro zajištění kontejnerových vozíků 2rd

Ochranná klapka 2rd umožňuje současnou přepravu dvou kontejnerových vozíků. Ochranné klapky mají úhel otevření 43° pro průměry koleček do 110 mm. Klapky se otevírají samostatně jednou ovládací páčkou na každou klapku a mají dvě spínací polohy.

Instruktážní video o zarážkách proti odvalení 2rd na YouTube

Pro bezpečnou přepravu vašich kontejnerových vozíků - Zarážky pro zajištění kontejnerových vozíků 2ad

Kontejnerová zarážka 2ad umožňuje současnou přepravu kontejnerových vozíků. Ochranné klapky mají úhel otevření 110° pro průměry koleček do 200 mm. Klapky se otevírají samostatně jednou ovládací páčkou na každou klapku a mají dvě spínací polohy.

Instruktážní video o zarážkách proti odvalení 2ad na YouTube

Další informace o zdvihacích plošinách Bär Cargolift Ret/HydFalt

Využívejte údaje své zdvihací plošiny Bär Cargolift!

Všechny zdvihací plošiny Bär jsou vybaveny datovým rozhraním Bär CargoConnect. Pokud je tato softwarová volba aktivní a elektronická řídicí jednotka eBC Controller je připojena k vaší telematice, můžete data využívat.

Instruktážní video k Bär CargoConnect na YouTube

Zjistěte více

Nepřetržité poradenství - produktové doporučení MyCargolift

Znáte své vozidlo a svůj přepravní úkol - najděte pro něj tu správnou Zdvihací plošinu! Protože produktové doporučení MyCargolift určuje vhodný plošina Bär Cargolift na základě pěti informací. Vyzkoušejte si to!

Spusťte MyCargolift

Návod k použití pro konkrétní sériové číslo HowToCargoLift

V profesionální distribuční dopravě je jedna věc stěžejní: jednoduchá a bezpečná obsluha. Koneckonců kvalifikovaní řidiči jsou dnes vzácným zbožím, a proto musí být při své práci optimálně podporováni. Proto online školení řidičů HowToCargoLift poskytuje návod k obsluze vašeho Cargoliftu. S obrázky a videi. V jedenácti jazycích.

Na webové stránky HowToCargoLift